FAQ Influencera

JAK DZIAŁA BURDA CONNECT?

Jesteśmy platformą, która umożliwia współpracę z wieloma znanymi markami. W naszej bazie znajdziesz współprace oraz kampanie, które pasują do twojego profilu jako twórca na Instagramie, Tik Tok’u, YouTube, a także jako Content Creator.

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA PLATFORMIE?

Wybierz przycisk rejestracja i podążaj za instrukcjami widocznymi na ekranie. Zostaniesz poproszony o podanie podstawowych danych osobowych oraz przyłączenie swojego konta w social mediach. Musisz posiadać konto firmowe/biznesowe na Instagramie.

CZY KORZYSTANIE Z PLATFORMY JEST DARMOWE?

Rejestracja na platformie oraz korzystanie z niej jest darmowe.

CZY KAŻDY MOŻE DOŁĄCZYĆ DO BURDA CONNECT?

Wymogiem jest posiadanie konta firmowego na Instagramie oraz prowadzenie go zgodnie z zasadami netykiety. Jeśli twój profil jest wulgarny lub propaguje niecenzuralne treści – twoje zgłoszenie może zostać odrzucone. Kolejnym powodem może być niska jakość treści, mała aktywność na profilu (np. posiadasz 2 zdjęcia) lub podejrzenie o kupowanie fanów.

CZY TRZEBA BYĆ PEŁNOLETNI?

Nie. Natomiast osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 lat muszą wgrać skan podpisanej zgody rodzica na platformę po zarejestrowaniu konta.

ILE MOŻNA NA TYM ZAROBIĆ?

Proponowana stawka jest dobierana indywidualnie, na podstawie kilku zmiennych: liczby followersów, ER, jakości contentu, budżetu kampanii oraz preferencji twórców. Jeśli stawka Cię nie zadowoli - napisz do nas na czacie i zaproponuj własną.

DLACZEGO MUSZE MIEĆ KONTO FIRMOWE?

Dzięki temu otrzymasz dostęp do rozbudowanych statystyk swojego konta.

JAK DŁUGO POST Z KAMPANII MUSI POZOSTAĆ NA MOIM PROFILU?

Post powinien pozostać na twoim profilu przynajmniej przez rok od publikacji, chyba że opis kampanii precyzuje inne wymagania. Jeśli usuniesz post przed wyznaczonym terminem twoje konto zostanie zbanowane.

KIEDY ZADANIE JEST UZNANE ZA WYKONANE?

Propozycja postu musi zostać zaakceptowana przed publikacją, po opublikowaniu postu zostaniesz poproszony o wgranie do systemu wymaganych statystyk. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie – zadanie zostaje uznane za wykonane.

CZY MUSZĘ ZAPŁACIĆ PODATEK ZA WYKONANE KAMPANIE?

Z osobami fizycznymi rozliczamy się na podstawie umowy o dzieło z licencją niewyłączną. Zgłosimy cię do właściwego Urzędu Skarbowego i zapłacimy zaliczkę na podatek dochodowy zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli prowadzisz firmę – po zakończeniu zadania zostaniesz poproszony o wystawienie faktury VAT.

CZY MOGĘ USUNĄĆ SWOJE KONTO?

Tak. Wystarczy wysłać maila na adres burda.connect@burdamedia.pl i usuniemy twoje konto – pod warunkiem, że nie jesteś w trakcie wykonywania kampanii oraz nie masz zobowiązań wobec marki lub platformy.

FAQ Klienta

CZY MUSZĘ REJESTROWAĆ SIĘ NA PLATFORMIE?

Nie, do przeprowadzenia kampanii nie jest wymagana rejestracja na platformie. Napisz do nas na adres burda.connect@burdamedia.pl, a wspólnie ustalimy szczegóły wspólnej współpracy.

JAK STWORZYĆ KAMPANIĘ?

Wyślij szczegóły swojej kampanii na adres email burda.connect@burdamedia.pl.
Jeśli nie wiesz, jak przygotować odpowiedni brief – chętnie ci pomożemy.

CZY MAM WPŁYW NA WYBÓR INFLUENCERÓW?

Oczywiście. Influencerzy zainteresowani udziałem w kampanii najpierw przechodzą wstępną selekcję przez moderatora, dopiero potem trafiają do Twojej akceptacji. To Ty decydujesz o tym, z kim chciałbyś podjąć współpracę.

CZY MAM WPŁYW NA ZREALIZOWANE MATERIAŁY?

Tak, propozycje postów trafiają do Twojej akceptacji.

CZY MUSZĘ ROZLICZAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO Z TWÓRCAMI?

Po zakończeniu kampanii marka rozlicza się wyłącznie z platformą.

CZY MOGĘ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ WYNIKI KAMPANII? CZY DOSTANĘ RAPORT KOŃCOWY?

Po zakończeniu kampanii otrzymasz szczegółowy raport z wynikami osiągniętymi przez influencerów.